İlginizi Çekebilecek 9 Kitap Önerisi

Herkese Merhaba, bugünkü yazımda sizlere ilginizi çekebilecek 9 kitap önerdim ve kısaca içeriklerinden de bahsettim. Umarım seversiniz!

Ece Üner - "Haysiyet" - Destek Yayınları: Ece Üner'i televizyonculuk okuduğumdan ötürü zaten yakından takip ediyordum. Kendisi haber spikerliğinde olduğu kadar kalemiyle, yazarlığıyla da oldukça başarılı ve güçlü. Günümüz Dünyasını ve Türkiye'sini oldukça hoş bir dille ele alıyor. Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım, oldukça keyifliydi. Kitaptan bir alıntı da bırakmak istiyorum: "Ülke çocuklara emanet, ya çocuklar?"


John Berger - "Görme Biçimleri" - Metis Yayınları: BBC'de yayınlanan "Görme Biçimleri" programının kitaplaştırılmış halidir. Sanat alanına yeni yeni ilgi duyuyorsanız işinize yarayabilecek başlangıç seviyesinde bir kitaptır. Çok detaylı değildir. Ancak bakış açınızda ufak da olsa bir farklılık yaratıyor.


Sam Horn - "30 Adımda Özgüven" - Koridor Yayınları: Adından da anlaşılacağı üzere kişisel gelişim türündedir. Kitap endişelerimizden, çekindiklerimizden ve korktuklarımızdan bizi 30 adımda kurtarıp daha rahat bir sosyal yaşam sürmemizi sağlıyor. Kitap biraz uzun ancak bu alana ilgisi olanların keyifle okuyacağını düşünüyorum.


Guy Finley - "Özgürleşebilmek" - Destek Yayınları: Kitap için insan ve toplum araştırması, incelemesi diyebiliriz. Bana diğer kişisel gelişim kitaplarına göre dili biraz ağır geldi. Tabii ki bu benim seviyemden kaynaklanıyor size öyle gelmeyebilir. Kısaca kitap "farkındalık ve öz farkındalık" konuları üzerinde duruyor.


Nir Eyal & Julie Li - "Pür Dikkat" - Nova Kitap Yayıncılık: Okuduğum en iyi kitapların başında gelir. Günlük yaşamda, eğitim hayatında veya iş yaşamında bizleri yaptığımız şeyden alıkoyan ve dikkatimizi dağıtan şeylerden nasıl kurtulabileceğimizi çok sade ve açıklayıcı bir dille anlatıyor.


Oscar Wilde - "Yalnız İnsanlar Kahvaltıda Parıldar" - Can Yayınları: Bir oturuşta bitirilebilecek bir kitaptır. Çok ince ve güzel mesajlar verdiğini düşünüyorum. Usta Yazarın aforizmatik cümlelerinden oluşan bir kitap. Her cümlenin üzerinde uzun uzun düşünmenize sebep oluyor.


Sandra Aamodt & Samuel Wang - "Beyninize Hoş Geldiniz" - İndigo Yayınları: Tek kelimeyle mükemmel bir kitap diyebilirim. İki defa okumuş biri olarak bunu söylüyorum. İnsan beyninin nasıl çalıştığını, etrafımızda olan bitenleri nasıl algıladığımıza kadar birçok şeyi açıklıyor. Ancak kitabı okumadan önce az da olsa biyolojik bilgi sahibi olmanız gerek çünkü bilimsel ifadelere oldukça çok yer verilmiş.


James Allen - "Düşüncenin Gücü" - Diyojen Yayınları: Düşünmeye dair genel bilgileri barındıran çok akıcı ve sade bir dille yazılmış kitaptır. Kitabın kapağında "Tüm Zamanların En İyi 10 Kitabından Biri" ifadesi yer alıyor. Gerçekten de öyle. Kitaptan bir alıntı da bırakmak istiyorum: "...dünyan yansımandır senin"


Joseph Murphy - "Bilinçaltının Gücü" - Diyojen Yayınları: Kitap Bilinç ve Bilinçaltını anlatıyor. Okuduktan sonra hayata biraz daha pozitif bakıyorsunuz. En azından ben öyle düşünüyorum. Özetle bilinçaltınıza hangi mesajı verirseniz o gerçekleşiyor ve onu yaşıyorsunuz.


Yeni yazıda buluşmak dileğiyle. Sevgiler. Sağlıklı günler!

170 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör