"Nine Perfect Stranger" Dizi Analizi

Herkese Merhaba, bugünkü yazımda severek izlediğim ve sizin de çok seveceğinizi düşündüğüm "Nine Perfect Stranger" (9 Kusursuz Yabancı) dizisinin kısaca analizini yaptım.


2021 yapımı Amerikan Dram temalı dizidir. 8 Bölümden oluşur. 1 Sezondur. Normalde Amerikan televizyon dizisidir. Prömiyeri geçen yaz "Hulu" platformu üzerinden yapıldı. Ülkemizde ise "Amazon Prime Video" platformu üzerinden "Türkçe Altyazı" seçeneğiyle izleyebilirsiniz. Başrollerinde, "Nicole Kidman, Melissa McCarthy" gibi usta oyuncular yer almaktadır.


Konusuna değinecek olursak; Dokuz yabancı kişi, sağlıklı yaşam vadeden gizemli bir Sükun Evi'ne gelir. (Sağlıklı Yaşam Merkezi gibi düşünebilirsiniz) Dizi birbirinden farklı 9 kişiyi de özel hayatlarındaki sorunlarıyla ele alıyor. 9 kişi de onları iyileştirmek için elinden gelen her şeyi yapacağını söyleyen Maşa'nın büyüsüne kapılır ancak günler geçtikçe bu iyileşme sürecinin bambaşka bir yöne evrildiğini fark ederler.


Uzun süredir bu kadar iyi bir dizi izlediğimi hatırlamıyorum. Oldukça muhteşem bir yapım. İzlemek için sakın vakit kaybetmeyin. Özellikle başroldeki Nicole Kidman'ın oyunculuğu inanılmaz. Tek sorunu Rus aksanı yapmaya çalışması biraz zorlama olmuş sadece.


Son olarak şunu da eklemeliyim. Günümüzde Kişisel gelişimin ve sağlığın nasıl ticari bir hale geldiğini de net bir biçimde gözler önüne seriyor. Dizinin en iddialı olduğu kısımların ise oyuncular ve müzik olduğunu düşünüyorum.


Kaynak: www.imdb.com


Yeni yazıda buluşmak dileğiyle. Sevgiler!