Samsun'da Gerçekleşen Atatürk Anıtına (Onur Anıtı) Yapılan Saldırı Hakkında...

Ne acı ki, yaşadığımız bu dönemde bile "Atatürk Düşmanlığı" bitmek bilmiyor....


Atamıza, Bu ülkenin kurucusuna düşmanlık etmek kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir. Geçtiğimiz gün Samsun'da Atatürk Anıtına karşı yapılan hain saldırı benim için Türkiye tarihine büyük saygısızlıktır.


Heykel (Anıt) hakkında kısa bir bilgi de vermek istiyorum. Yukarıdaki bu eşsiz eser Avusturyalı heykeltıraş ve resim sanatçısı HEİNRİCH KRİPPEL'e aittir. Türkiye'deki 4. eseridir. KRİPPEL yapmış olduğu açılış konuşmasında "...gururlu bir şekilde batıya ve çok uzaklara dikilen bakışları azim dolu gözleriyle, şahlanan atın üzerinde Gazi Mustafa Kemal dimdik bir şekilde oturuyor. Bu oturuşta korkusuzluk, kolun kılıca uzanışında ise Türklüğün gücü vardır." ifadelerini kullanmıştır.


Samsun'un İlkadım ilçesindeki Atatürk Parkı'nda yer alan bu anıt Şehrin simgesi haline gelmiştir. Ayrıca Mustafa Kemal'in Samsun'a çıktığı noktaya dikilmiştir. Kurtuluş Savaşı'nın da başlangıcını simgelemektedir.


Samsun'da Mustafa Kemal'e ithafen bir anıt dikilmesi fikri ise dönemin Samsun Valisi Kazım Paşa tarafından ortaya atılmıştır.


BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKES, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SEVMEK VE SAYGI DUYMAK ZORUNDADIR !!!


Unutturamaz seni hiç kimse!

Sonsuz sevgi, saygı, özlem ve minnetle...

"Elbet beni bir gün unutturmaya çalışanlar olacaktır, ama Türk gençliği buna izin vermeyecektir."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


Kaynak: www.wikipedia.org


Yeni yazıda buluşmak dileğiyle. Sevgiler. Sağlıklı günler!


143 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör